Header Ad

Categories

Most Viewed

Shendeti

Vitamina K, rëndësia dhe ushqimet ku mund ta gjejmë

Vitamina K, rëndësia dhe ushqimet ku mund ta gjejmë

Vitamina K kryen një sërë funksionesh, të cilat e bëjnë të domosdoshme për organizmin e njeriut. Ajo nuk duhet të
Vitamina K, rëndësia dhe ushqimet ku mund ta gjejmë

Vitamina K, rëndësia dhe ushqimet ku mund ta gjejmë

Vitamina K kryen një sërë funksionesh, të cilat e bëjnë të domosdoshme për organizmin e njeriut. Ajo nuk duhet të
7 Receta te Shendetshme te Lengjeve

7 Receta te Shendetshme te Lengjeve

postime24.com ka gjetur disa receta lengjesh shume te mira ne Pinterest qe do ti ndaj me ju te gjithe! Lengjet
Jetesa në natyre dhe shëndetshmëria e saj

Jetesa në natyre dhe shëndetshmëria e saj

Sipas një raporti të fundit të publikuar nga “Friends of Earth Group”, personat që jetojnë afër natyrës janë më të
Gishtat e këmbëve të infektuar, heqja e mykut me vajin e pemës së çajit

Gishtat e këmbëve të infektuar, heqja e mykut me vajin e pemës së çajit

Infeksion fungal është një sëmundje që zakonisht prek lëkurën, por mund të ndikojë edhe në organet e tjera. Ai shkaktohet
Cilët Janë Simptomat & Shenjat e Depresionit

Cilët Janë Simptomat & Shenjat e Depresionit

Shumica prej nesh kanë disa momente apo periudha të shkurta kur ndihemi të vetmuar, pikëlluar apo depresinuar. Këto momente zakonisht
Shëndeti mendor, simptomat për të cilat duhet të kërkoni ndihmë mjekësore

Shëndeti mendor, simptomat për të cilat duhet të kërkoni ndihmë mjekësore

Pranvera Kola – DITA Ankthi dhe depresioni janë ndër çrregullimet më të shpeshta të shëndetit mendor që po shfaqen në
Nga myku i këmbëve deri te kanceri- vetëm një hap?

Nga myku i këmbëve deri te kanceri- vetëm një hap?

Për shkak të kancerit, në gjithë botën çdo vit vdesin rreth tetë milion persona. Ndërkohë që vetëm në Shqipëri kjo