Header Ad

Categories

Most Viewed

Kultura

Historit e çuditshme e një brezi ku tregon se si u rritën keqazi shqiptarët

Historit e çuditshme e një brezi ku tregon se si u rritën keqazi shqiptarët

-Gjyshja e kesulekuqes jeton ne pyll dhe eshte 95 vjec. Shko ne azil, budallaqe! Si te shkon ndermend qe te
SEKRETET E SUKSESIT TË MADH

SEKRETET E SUKSESIT TË MADH

Vazhdim…. 61. Bëhuni një aventurier. Rivitalizoni shpirtin tuaj dhe ndjenjën e luhatshmërisë. Bëhuni një fëmijë përsëri. Një herë në disa
Kujtojme sot dhe 74 vjetorin e lindjes se “Artistit te Popullit” Vangjush Furxhi. Nderim dhe respekt per figuren e tij

Kujtojme sot dhe 74 vjetorin e lindjes se “Artistit te Popullit” Vangjush Furxhi. Nderim dhe respekt per figuren e tij

Vangjush Furxhi (1943 – 2001). Lindi në Korçë më 24 mars 1943. Studioi për aktor në shkollën e lartë pranë
Kush janë banorët autoktonë të myzeqes?

Kush janë banorët autoktonë të myzeqes?

Banorët autoktonë të Myzeqesë, historikisht kanë jetuar në dy anët e lumit Seman, duke përfshirë edhe dy brigjet e degës
DEMET E PARANOJES / Përse u besojmë kaq shumë komploteve

DEMET E PARANOJES / Përse u besojmë kaq shumë komploteve

A ndodh gjithcka “prapa kuintave”? A ka një grup komplotuesish të fshehtë që vënë në lëvizje historinë? Sigurisht që jo,