Header Ad

Categories

Most Viewed

Latest Blog

Albanian “bio” produkt… Intelektuale ketu, intelektuale atje…intelektuale kudoOpinion / Editorial

Albanian “bio” produkt… Intelektuale ketu, intelektuale atje…intelektuale kudo

Nga Ilir Jano Albanian “bio” produkt… Intelektuale ketu, intelektuale atje…intelektuale kudo…intelektuale mbi rrota, mbi kepuce me maje…intelektuale “te varur”ne nje…
“Ajka” e gazetarise shqiptare!Opinion / Editorial

“Ajka” e gazetarise shqiptare!

Armand Shkullaku,Ylli Rakipi,Çim Peka,Fatos Lubonja,Klodiana Lala,Sonila Meço,Basir Çollaku,Artur Zheji,Andi Bushati,Blendi Fevziu,Berat Buzhala dhe ndonje tjeter.. te cilin e kemi harruar…
Vettingu trondit korrupsionin  si edhe ka shkundur me themel sistemin e Drejtësisë…Drejtesia

Vettingu trondit korrupsionin si edhe ka shkundur me themel sistemin e Drejtësisë…

Vettingu iu ka çuar një mesazh PD-PS-LSI se kushdo që është i përfshirë në afera do të ndëshkohet dhe se…
Spiuni i Sigurimit: Historia e agjenturave greke dhe Sigurimit te ShtetitDossier

Spiuni i Sigurimit: Historia e agjenturave greke dhe Sigurimit te Shtetit

Agjenturat Greke dhe Sigurimi i Fshehtë i Shtetit Shqiptar Ish-oficeri i Sigurimit të Shtetit, Bekim Budo, në librin e tij…
Historit e çuditshme e një brezi ku tregon se si u rritën keqazi shqiptarëtHumor

Historit e çuditshme e një brezi ku tregon se si u rritën keqazi shqiptarët

-Gjyshja e kesulekuqes jeton ne pyll dhe eshte 95 vjec. Shko ne azil, budallaqe! Si te shkon ndermend qe te…
Opozita ka filluar degradimin total. Kjo që po ndodh është fytyra reale e opozitësAktualitet

Opozita ka filluar degradimin total. Kjo që po ndodh është fytyra reale e opozitës

Në një deklaratat e kryetares së PS së Tiranës Blerina Gjylameti e cilëson një degradim të opozitës dhe shfaqje morale…
Skandalet e demokratëve të SHBA-së i fshehen me qëllim publikut amerikan nga FAKE NEWSBota

Skandalet e demokratëve të SHBA-së i fshehen me qëllim publikut amerikan nga FAKE NEWS

Shitja e Uraniumit Një Rusisë në kohën Sekretares së Shtetit Clinton krijoi interesa personale për te me vlerëv$140 milionë si…
Krerët e Partisë Demokratike, duke dashur të destabilizonin Shqipërinë, vranë veten politikishtOpinion / Editorial

Krerët e Partisë Demokratike, duke dashur të destabilizonin Shqipërinë, vranë veten politikisht

Krerët e Partisë Demokratike, duke dashur të destabilizonin Shqipërinë, vranë veten politikisht. Pse, çfarë ka ndodhur? Berisha dhe të gjithë…
SEKRETET E SUKSESIT TË MADHKultura

SEKRETET E SUKSESIT TË MADH

Vazhdim…. 61. Bëhuni një aventurier. Rivitalizoni shpirtin tuaj dhe ndjenjën e luhatshmërisë. Bëhuni një fëmijë përsëri. Një herë në disa…
ESSE NGA A. Z. ÇAJUPI NË VËND TË PARATHËNIESDossier

ESSE NGA A. Z. ÇAJUPI NË VËND TË PARATHËNIES

Bashkatdhetarëve. Tani disa vjet, kemi rënë tepër pas politikës… Politika! Fort mirë. Po na duhet dhe letratura, për zonë! Kemi…