Header Ad

Categories

Most Viewed

Historit e çuditshme e një brezi ku tregon se si u rritën keqazi shqiptarët

-Gjyshja e kesulekuqes jeton ne pyll dhe eshte 95 vjec. Shko ne azil, budallaqe! Si te shkon ndermend qe te jetosh vetem ne pyll ne kete moshe, dhe i detyron te afermit qe te bejne tutje-tu tutje-tu tutje-tu neper pyll?! Dhe pastaj habitet njeriu se si njeri e le plaken ne ane te autostrades kur niset me pushime! Eshte logjike!!!

– Mamaja e Kesulekuqes eshte nje shushke tjeter.I jep femijes koshin dhe i thote: “Merre, shpjeri gjyshes per te ngrene! Pafshim, dhe udhe te mbare”.

– Me te mberritur ne pyll takon ujkun me tr@p te historise se WWF, qe nuk e ha por e pyet me padurim: “Ku po shkon bukuroshe?””Tek gjyshja” pergjigjet ajo. Dhe ujku, ne vend qe ta haje tek eshte, sic do te bente nje ujk normal me nje koeficient inteligjence, shkon tek shtepia e gjyshes dhe krijon nje skene , ne krahasim me te cilen Steven Segal nuk eshte askush! Mberrin tek shtepiza dhe troket.
“Tak, tak” .
-“Kush eshte?”
-“Kesulekuqja”
-“Hyr”
– Dhe ketu kemi konfirmimin qe gjyshja eshte komplet arteriosklerotike: mah, edhe sikur Kesulekuqja te kishte zerin e Aleksander Gjokes gjate nje krize astme, si mundet gjyshja ta ngaterroje me ujkun?

– Ne kete pike ujku hyn dhe e ha gjyshen. Eshte per t’u vene re edukata e ujkut , i cili kurre nuk do te hynte te hante dike pa trokitur me pare.

– Ketu mberrin kryevepra e historise. Gjeniu i vertete: ujku, ne vend qe te vihej pas deres me nje hu ne dore dhe te thote: “Mah, kur te vije krijesa i jap nje dru turinjve, ta ziej dhe pastaj ta ha”, jooo! C’ben ujku?! Vesh kemishen e nates se gjyshes, kapucin me veshet qe dalin nga dy vrimat qe vete ai i ka punuar (ku i dihet qe ujqerit nuk jane rrobaqepes te sprovuar) dhe futet ne shtrat.

-Vjen kesulekuqja, te cilen miqte me intime e therrasin Ainshtain, per inteligjencen e saj , hyn, shikon ujkun, dhe ne vend qe te therrase 112, ose t’i thote: “Idiot, si je bere keshtu, e ke humbur plotesisht dinjitetin tend prej ujku, shikohu pak, dukesh si mumje”, si reagon??? Thote: “Oh, gjyshe, sa qime te gjate qe paske!

“- Tani, femije: kushdo nga ju qe ka nje qen, te provoje ti veje nje kapuc dhe nje pale syze optike, dhe te shohe nese i ngjan gjyshes! Nese po, dorezojeni gjyshen tuaj tek autoritetet. Tani… eshte e vertete qe gjyshja nuk ka zerin e ujkut ,ne rregull, por gjyshja eshte 95 vjec, dhe mund te kete rrjedhur nga trute.Por, si mundet Kesulekuqja te mos dalloje gjyshen e saj nga nje ujk me kapuc?! Po kë ka per gjyshe? King Kong? Edhe pse ajo nuk depilohet qe prej 1931, kush eshte? Yeti?- Gjithsesi, gjithcka perfundon mire dhe ujku e ha…v

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*