Header Ad

Categories

Most Viewed

Day: August 7, 2018

SEKRETET E SUKSESIT TË MADHKultura

SEKRETET E SUKSESIT TË MADH

Vazhdim…. 61. Bëhuni një aventurier. Rivitalizoni shpirtin tuaj dhe ndjenjën e luhatshmërisë. Bëhuni një fëmijë përsëri. Një herë në disa…
ESSE NGA A. Z. ÇAJUPI NË VËND TË PARATHËNIESDossier

ESSE NGA A. Z. ÇAJUPI NË VËND TË PARATHËNIES

Bashkatdhetarëve. Tani disa vjet, kemi rënë tepër pas politikës… Politika! Fort mirë. Po na duhet dhe letratura, për zonë! Kemi…
«Shqipëria – Kopshti Shkëmbor i Evropës Juglindore» Shkeputur nga libri i Faik KonicesDossier

«Shqipëria – Kopshti Shkëmbor i Evropës Juglindore» Shkeputur nga libri i Faik Konices

KREU IX Feja I Pasardhësit zakonisht i ngjitin një etiketë me pak fjalë çdo shekulli të kaluar: bashkëkohësve, duke qenë…
KISHA E SKENDERBEUT ne rubriken “HISTORI E VENDIT TIM”Dossier

KISHA E SKENDERBEUT ne rubriken “HISTORI E VENDIT TIM”

Vjen sot me nje nga vendet me te misterrshme dhe me te dashura te vendit tone! Ajo eshte kisha e…
Nga Kristina Josa – Si jetuan si një familje dy familje Shqiptarësh dje një SërbeDossier

Nga Kristina Josa – Si jetuan si një familje dy familje Shqiptarësh dje një Sërbe

Po ju tregoj një episod prekës të disa viteve më parë. ndodhesha në një kamp refugjatësh në Gjermani me familjen.…
Kujtojme sot dhe 74 vjetorin e lindjes se “Artistit te Popullit” Vangjush Furxhi. Nderim dhe respekt per figuren e tijKultura

Kujtojme sot dhe 74 vjetorin e lindjes se “Artistit te Popullit” Vangjush Furxhi. Nderim dhe respekt per figuren e tij

Vangjush Furxhi (1943 – 2001). Lindi në Korçë më 24 mars 1943. Studioi për aktor në shkollën e lartë pranë…
Rama telendis dërrat e medias, i quan zuzar dhe të poshtër që nxin realitetin shqiptar pa asnjë shkakAktualitet

Rama telendis dërrat e medias, i quan zuzar dhe të poshtër që nxin realitetin shqiptar pa asnjë shkak

Problemi më i madh i kryeministrit Edi Rama janë mediat. Nga takimi “Bashkia që duam” në Tiranë, Rama tha se…
PD ka falimentuar. Në kapitalizëm tregu i partive funksionon njëlloj si tregu i bizneseveOpinion / Editorial

PD ka falimentuar. Në kapitalizëm tregu i partive funksionon njëlloj si tregu i bizneseve

Ka vëzhgues që si dallon dot që PD falimentoi, prandaj s’hyn në zgjedhje, por do krijohet PD tjetër. Në kapitalizëm…